• Abituriendid riigieksamil
  • Viljandi Gümnaasiumi II öölaulupidu

Pane tähele!

Teadusteatrite festival

Viljandisse kogunevad koolide teadusteatrite tegijad

14.-15. novembril kogunevad teadushuvilised koolinoored Viljandisse Eesti esimesele koolide teadusteatrite festivalile. Festival toimub Viljandi Gümnaasiumi uues koolihoones.

Festivali idee autor, Viljandi Gümnaasiumi keemiaõpetaja Ave Vitsuti sõnul on Eestis hakanud tekkima koolide teadusteatreid, aga täpset ülevaadet, kes kus ja mida teeb, pole. "Teisalt on teadusteatrid just väga hea võimalus noortes äratada aktiivset huvi loodusteaduste vastu, sest seal saab ühendada atraktiivse esinemise, isetegemise, uudishimu ja teadmiste demonstreerimise, mis kõik on  noorele väga vajalikud omadused.  Teadusteatrite kaudu saavad õpilased võimaluse ise avastada ja katsetada praktiliselt teadmisi, mis muidu võivad koolitunnis jäädagi teoreetiliseks ja kaugeks," lisas õpetaja Vitsut.

Teadusteatrite esimesele festivalile oodatakse koolide juures tegutsevate teadusteatrite 3-5-liikmelisi meeskondi ning nende juhendajaid üle kogu Eesti. Kahe päeva jooksul saab iga osalev grupp näidata teistele, milliseid katseid nad teostada oskavad põneva lavastuse kontekstis. Teisel päeval on tulemas töötoad nii õpilastele kui nende juhendajatele, kus üheskoos õpitakse ja arutatakse, kuidas teadusteatrite tegevust organiseerida, etendusi veel huvitavamaks ja teatraalsemaks muuta. Teisel päeval saavad osalejad ka omavahel mõõtu võtta etteantud  materjalidest improviseeritud teatriülesande lahendamisel. Tublimatele on auhinnad.

Esimese festivali korraldajate poolt on osalejatele tasuta toitlustamine ja magamiskoti-matiga ööbimisvõimalus Viljandi Gümnaasiumi koolimajas.

Festivali toimumis toetavad Eesti Hasartmängumaksu Nõukogu ja Viljandi Gümnaasium.

Osalejad saavad end registreerida 3. novembrini lingil http://goo.gl/forms/0E4GMhvj9u

Raamaturock I aasta õpilastele

5. novembril toimub meie koolis II Raamaturock, I aasta õpilastele. Sel päeval on võimalik siin näha ehtsaid kirjanikke, filmimeest, Ugala ja Viljandi raamatukogu  esindajaid ning kultuuriakadeemia tudengeid. Kõike aitavad koordineerida meie oma kooli õpetajad.

Raamaturock algab 13.30 kooli aulas Honesta majas, kus esmalt räägivad oma elust ja loomingust kirjanikud Birk Rohelend, Egert Rohtla ning Mikk Pärnits. Seejärel liiguvad kõik varem valitud õpikodadesse, kus tegevus kestab ~45 minutit. Päev lõpeb aulas, kus tehakse kokkuvõtteid töötubades kuuldust, tehtust, nähtust ning tänatakse külalisi.

Õpikojad, kuhu on võimalik registreeruda Stuudiumi kaudu alates kolmapäevast, 29. oktoobrist kell 19.00.

1. Loovkirjutamine, ruumis N004, 20 õpilast,  Birk Rohelend, Egert Rohtla, Mikk Pärnits, õp Vilma Härmik

1. Film kui eneseväljendus, ruumis N005, 45 õpilast,  Vanamehe-klippide tegija Peeter Ritso, õp Paavo Matsin

1. Kirjanduslik seiklusmäng, kogunemine ruumis H210, 20 õpilast, Viljandi kultuuriakadeemia tudengid Elis Ramst ja Madli Must, õp Marja-Liisa Raudne

1. Teksti tee lavale, ruumis N219, 16 õpilast, Ugala loominguline juht Ott Aardam ja dramaturg Liis Aedmaa, õp Erika Rummel

1. Raamat ja lugeja, ruumis N003, 35 õpilast, Viljandi raamatukogu direktor Reet Lubi, õp Aili Kiin

1. Väitlus teemal “Kas ilukirjandus on eluks vajalik?”, ruumis H213, 25 õpilast, VG väitlusringi õpilased, õp Juhan-Mart Salumäe ja õp Juta Klettenberg

Registreerumine lõpeb esmaspäeval, 3. novembril.

VG III filmikonkurss "Mask"

Konkursi tingimused:

- Filmi pikkus kuni 7 minutit koos algus- ja lõputiitritega

- Film peab olema valminud viimase aasta jooksul

- Filmi autorid on Viljandi Gümnaasiumi õpilased või õpetajad. Vajadusel võib kaasata abijõude väljaspoolt kooli, kui nad on vähemuses.

- Esitatav film peab olema autori /autorite enda tehtud. Teiste autorite loomingu  (näiteks muusika) kasutamine peab olema kooskõlas hea tava ja autorikaitsega.

- Film ei tohi olla vastuolus seadustega ning seaduslikkuse eest vastutavad filmi autorid (iga osavõtja peab arvestama autoriõigustega ja garanteerima, et kõik filmis kasutatud on kas originaalne või autoriõigustega kooskõlas). Autor/autorid on nõuus filmi esitamisõiguse andmisega konkursi korraldajatele

Loe edasi: VG III filmikonkurss "Mask"